All Meet RESULTS
MSNSW Relay Carnival Results
22nd JULY 2012
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:14.19
NNS NORTH SYDNEY
Christina Echols
00:33.33
Sarah Koch
00:38.42
Melanie Speet
00:32.88
Isla Hale
00:29.56
2
18
02:31.52
NSP SEASIDE PIRATES
Melissa Beames
00:39.47
Georgiana Hamer
00:29.16
Helen Wallace
00:46.59
Sarah Maguire
00:36.30
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:25.92
NRY RYDE
Kathy Andrews
00:38.78
Susan Leech
00:42.99
Vicky Watson
00:32.22
Natalie Clarence
00:31.93
2
18
02:31.00
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Kathryn Dobson
00:39.09
Rosalind Arnold
00:43.79
Michelle Varker
00:34.69
Lisa Manning
00:33.43
3
16
02:35.10
NET ETTALONG
Lisa Vincent
00:46.69
Brooke Playford
00:39.75
Narelle Duggan
00:35.39
Cheryl Rix
00:33.27
4
14
02:49.77
NTN TUGGERANONG
Kristen Leydon
00:46.06
Annette Britten
00:45.49
Jeanette Droop
00:42.20
Nicolee Martin
00:36.02
5
12
02:59.55
NSA SANDBERN
Ann Holland
00:47.01
Kathleen Scofield
00:49.69
Mandy Trezise
00:42.13
Jenny Opperman
00:40.72
6
10
03:31.62
NNS NORTH SYDNEY
Erin Crawford
00:47.00
Linda Horiuchi
00:54.85
Desne Doman
00:51.19
Anna Doukas
00:58.58
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:41.10
NTN TUGGERANONG
Elizabeth Needham
00:42.06
Caroline Makin
00:45.02
Anne Smyth
00:39.07
Ann Reid
00:34.95
2
18
02:55.23
NPM PORT MACQUARIE
Virginia Nickoll
00:46.54
Sandie Carden
00:41.98
Wendy McMurtrie
00:40.50
Jocelyn Rowland
00:46.21
3
16
02:55.56
NPT PICTON
Anna Barnes
00:38.64
Pauline Reason
00:48.16
Susan Feigler
00:46.33
Elly Ramon
00:42.43
4
14
03:10.62
NRY RYDE
Catherine Todd
00:36.27
Sandie Bredemeyer
00:55.26
Maureen Pollock
00:44.52
Diana Hill
00:54.57
5
12
03:17.28
NCL CASTLE HILL
Heather Cachia
01:05.99
Angelique Solimon
00:48.49
Debbie DE Ridder
00:41.07
Kathryn Henson
00:41.73
6
10
04:14.90
NSA SANDBERN
Kaye Laurendet
00:54.32
Robyn Bingle
01:36.27
Linda Lloyd
00:29.11
Janet Small
01:15.20
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:07.04
NWG WARRINGAH
Violet Wilkinson
00:47.21
Beverley Cook
00:56.40
Caron Peacock
00:42.61
Nicola Pervan
00:40.82
2
18
03:08.14
NML MANLY
Sue Johns
Margaret Cox
01:48.43
Dawn Gledhill
00:44.69
Debra Thackeray
00:35.02
3
16
03:28.32
NCT CAMPBELLTOWN
Diane Baker
01:02.26
Christine Clough
00:51.75
Heather Rouen
00:42.81
Barbara Briggs
00:51.50
4
14
03:28.77
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Sue Wiles
01:00.61
Nerida Murray
00:50.42
Kay Burton
00:58.30
Melanie Holdsworth
00:39.44
5
12
03:54.59
NML MANLY
Vicki Cogan
00:54.51
Sue Sacker
01:08.06
Ruth Fitzpatrick
01:03.61
Susan Anderson
00:48.41
6
10
04:20.86
NPM PORT MACQUARIE
Loris Hendy
01:00.75
Christine Carter
01:06.95
Gloria Carden
01:18.17
Sallie Scully
00:54.99
7
8
04:28.64
NRY RYDE
Sue Curry
01:05.11
Shirley Lewin
01:24.53
Helen Rubin
01:12.57
Lesa Colburn
00:46.43
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:55.38
NNC NOVOCASTRIAN
Ian Jeffery
00:28.77
Adam Beisler
00:31.60
Jon Piesnik
00:27.79
Paul Murray
00:27.22
2
18
02:05.27
NNS NORTH SYDNEY
Andrew Graham
00:32.92
Robert Armitage
00:35.08
Daniel Beltrami
00:30.68
Luke Ranson
00:26.59
3
16
02:12.34
NWO WETT ONES
Haydn Wood
00:33.90
Mark Holmes
00:36.67
Ryan Bennett
00:32.10
Pascal Blanquer
00:29.67
4
14
02:17.29
NSP SEASIDE PIRATES
Ben Richards
00:37.12
David Fernandez
00:38.80
Craig Smith
00:35.18
Ignacio Palacios
00:26.19
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
01:55.95
NSP SEASIDE PIRATES
Staffan Wensing
00:31.99
Peter Kerr
00:30.51
John Bates
00:26.93
Darren Paton
00:26.52
2
18
02:09.68
NBT BLACKTOWN
Jon M Hawton
00:31.82
Scott Hay
00:35.68
Stewart Gough
00:27.90
Stephen Morrissey
00:34.28
3
16
02:15.72
NNS NORTH SYDNEY
John De Vries
00:33.87
Grant Parr
00:41.88
Joe Watkins
00:31.67
Colin Hannah
00:28.30
4
14
02:36.36
NSA SANDBERN
Andrew Royan
00:46.71
John Lupton
00:39.07
Stephen Haberley
00:35.93
Christopher Mulhern
00:34.65
0
DQ
NGS GOSFORD
Peter Ray
00:58.97
Colin Bullard
00:44.10
Michael Stringfellow
00:55.44
Michael Wickman
00:36.90
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:16.85
NSA SANDBERN
Michael Poot
00:34.83
Jorn Jacobsen
00:37.46
Ian McLauchlan
00:33.61
Gordon Muir
00:30.95
2
18
02:23.19
NCL CASTLE HILL
Grant Odell
00:35.99
David King
00:41.82
Iain Cox
00:31.99
Michael Abboud
00:33.39
3
16
02:31.70
NTN TUGGERANONG
David Bale
00:40.05
Greg Gourley
00:42.09
Richard Flockart
00:36.30
Jon McRae
00:33.26
4
14
02:35.22
NNC NOVOCASTRIAN
Carl Wallace
00:45.53
Michael Cockrem
00:41.94
Drew Roberts
00:33.60
Michael Hickerton
00:34.15
5
12
02:41.42
NWO WETT ONES
Lawrence Powderly
00:41.43
Wayne Sherson
00:45.27
Peter McGee
00:42.05
Paul Myatt
00:32.67
6
10
02:45.69
NCT CAMPBELLTOWN
Hans Preiss
00:52.97
Owen Sinden
00:39.75
Glen Downey
00:32.08
Steven Clough
00:40.89
7
8
02:54.15
NML MANLY
Max Taylor
00:56.64
Richard Edwards
00:46.74
Mark Webber
00:34.93
Peter Barkle
00:35.84
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:29.39
NML MANLY
Dale Moore
00:37.34
Tony Goodwin
00:40.17
Gary Stutsel
00:39.74
Peter Mulholland
00:32.14
2
18
02:31.81
NWG WARRINGAH
Jorian Catzel
00:43.11
Keith Bourdon
00:40.18
Stuart Meares
00:30.38
Peter Ley
00:38.14
3
16
02:40.46
NWG WARRINGAH
Tony Wozniak
00:38.15
James Reynolds
00:49.10
Tony Tooher
00:35.78
Ron Giveen
00:37.43
4
14
02:54.95
NML MANLY
Lindsay Brice
Raymond Watson
01:46.12
John Masters
00:31.13
Ian Sharp
00:37.70
5
12
03:00.52
NSA SANDBERN
Graham Mundy
00:43.04
Stephen Murray
00:46.62
Michael McInerny
00:54.44
Colin Stanford
00:36.42
6
10
03:21.15
NNS NORTH SYDNEY
Peter Murray
00:51.95
Brendon Hyde
01:08.36
Alvin Parr-Whalley
00:43.98
David McMahon
00:36.86
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:39.52
NWG WARRINGAH
John Pagden
00:43.86
Peter Kaupert
00:41.53
Wilson Gamble
00:41.42
Bill Harris
00:32.71
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 320+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:53.32
NWG WARRINGAH
James McLean
00:56.40
Graham Hannon
01:10.13
Noel Peters
00:57.21
Ossie Doherty
00:49.58
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:04.53
NSP SEASIDE PIRATES
Cathy Codling
00:36.88
Peter Kerr
00:30.36
John Bates
00:27.36
Helen Wallace
00:29.93
2
18
02:06.31
NNS NORTH SYDNEY
David Lovelace
00:30.48
Isla Hale
00:37.72
Melanie Speet
00:32.41
Luke Ranson
00:25.70
3
16
02:18.19
NSP SEASIDE PIRATES
Richard Burchfield
00:34.68
Georgiana Hamer
00:40.83
Staffan Wensing
00:30.97
Rachel Ireland
00:31.71
4
14
02:25.07
NWO WETT ONES
Tracey Clay
00:43.25
Blandine Vallee
00:41.68
Vassili Efimov
00:30.11
Denis Matveev
00:30.03
5
12
02:33.98
NPT PICTON
Anna Barnes
00:38.42
Pauline Reason
00:47.71
Danny Rumsey
00:37.94
Thomas Sinclaire
00:29.91
6
10
03:03.25
NNS NORTH SYDNEY
Anna Ling
Motoko Kono
01:51.15
Stephan Wall
00:40.91
Luke Parr
00:31.19
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:08.82
NNS NORTH SYDNEY
Christina Echols
00:33.19
Sarah Koch
00:37.39
Daniel Beltrami
00:30.85
John Kain
00:27.39
2
18
02:16.72
NRY RYDE
Catherine Todd
00:36.60
Natalie Clarence
00:37.12
Michael Bradford
00:35.06
Christopher Smith
00:27.94
3
16
02:39.04
NTN TUGGERANONG
Kristen Leydon
00:45.66
Luke McGowan
00:35.79
Caroline Makin
00:40.02
Roger Dietrich
00:37.57
4
14
02:40.06
NET ETTALONG
Narelle Duggan
00:36.65
Brooke Playford
00:39.14
Scott Smith
00:31.44
David Lynch
00:52.83
5
12
02:41.40
NSA SANDBERN
Michael Poot
00:34.96
Kathleen Scofield
00:49.19
Ian McLauchlan
00:35.15
Jenny Opperman
00:42.10
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:27.63
NWG WARRINGAH
Caron Peacock
00:42.90
Joseph Tooher
00:34.44
Stuart Meares
00:30.55
Nicola Pervan
00:39.74
2
18
02:38.69
NML MANLY
Dale Moore
00:37.63
Virginia MACLEOD
00:57.55
Mark Webber
00:35.29
Mary Woodward
00:28.22
3
16
02:41.25
NRY RYDE
Sally Bradey
00:43.95
David Grauaug
00:40.80
Andrew McCrindell
00:36.66
Sandie Bredemeyer
00:39.84
4
14
02:41.31
NWG WARRINGAH
Jorian Catzel
00:43.64
Julia Atkins
00:48.70
Tony Tooher
00:35.20
Jillian Hull
00:33.77
5
12
02:41.90
NPN PENRITH
Angela Elkington
00:43.89
Darren Fraser
00:36.86
Christopher Coburn
00:45.14
Stephanie Fletcher
00:36.01
6
10
02:47.89
NPN PENRITH
Van Der Wel Ingrid
00:37.02
Garry Fletcher
00:42.65
Brett Fraser
00:43.20
Sally Hatcher
00:45.02
7
8
03:05.73
NSA SANDBERN
Mandy Trezise
00:50.38
Paul Vallis
00:48.18
David Harget
00:45.84
Margaret Clarke
00:41.33
8
6
03:18.16
NNS NORTH SYDNEY
Peter Murray
00:50.39
Helen White
Melody Xu
01:40.90
Chris Daly
00:46.87
9
4
03:21.56
NWG WARRINGAH
Lynne Harris
01:01.34
Paul Bailey
00:49.05
Lorraine Dawes
00:44.86
Graham Campbell
00:46.31
10
2
03:24.77
NSA SANDBERN
Gordon Coates
00:46.62
Robyn Bingle
01:15.54
Linda Lloyd
00:45.07
Colin Stanford
00:37.54
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:42.99
NNS NORTH SYDNEY
Jan Taylor
00:43.69
Michelynne Holmes
00:48.46
Alvin Parr-Whalley
00:41.20
John Wynberg
00:29.64
2
18
02:49.67
NRY RYDE
Christopher Lock
00:40.08
Greg Lewin
00:40.24
Maureen Pollock
00:30.45
Jamie Turner
00:58.90
3
16
03:09.46
NPM PORT MACQUARIE
Gary Gilbert
00:46.81
Steven Ilsley
01:25.93
Wendy McMurtrie
Janet Brien
00:56.72
4
14
03:39.08
NSA SANDBERN
Gillian Kelaher
00:57.18
Lynne Phillips
01:04.03
Michael McInerny
00:54.26
John Banks
00:43.61
5
12
03:40.04
NNS NORTH SYDNEY
Robert Hayter
00:56.52
Mary Fewings
01:03.96
Desne Doman
01:04.73
David McMahon
00:34.83
6
10
03:52.46
NPM PORT MACQUARIE
Greg McPhee
00:45.78
Ross Cummins
00:54.16
Gloria Carden
01:11.93
Sallie Scully
01:00.59
7
8
03:53.98
NCT CAMPBELLTOWN
Linda Beveridge
01:13.95
Hans Preiss
00:52.95
Steven Clough
00:48.48
Diane Baker
00:58.60
8
6
04:04.70
NCT CAMPBELLTOWN
Beverley Conley
Owen Sinden
02:13.15
Manuel Moncada
01:01.27
Barbara Briggs
00:50.28
9
4
04:05.80
NRY RYDE
Helen Rubin
01:11.64
Jack Lewin
01:06.52
Yvette Cotton
00:56.76
Bruce Hartwell
00:50.88
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:01.03
NWG WARRINGAH
Jennifer McLean
00:45.74
Beverley Cook
00:55.02
Wilson Gamble
00:44.40
John Martin
00:35.87
2
18
04:12.35
NSA SANDBERN
Kaye Laurendet
01:09.44
Albert Laurendet
01:12.67
Anita Saviane
00:59.39
Bill Collis
00:50.85
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 320+
Place
Points
Time
Club
1
20
04:29.73
NWG WARRINGAH
Diana Moore
01:06.80
John-William Steen
01:16.31
Noel Peters
00:59.26
Kathy Phelan
01:07.36